вторник, 8 декабря 2009 г.

Тимошенко має нести відповідальність за соціальний та економічний стан в країні


Реальний стан економіки країни свідчить про те, що уряд Тимошенко не справляється із викликами світової фінансової кризи. Більше того, уряд використовує кризу для розкрадання коштів і прикриття свою нездатність керувати економікою країни.
Падіння промвиробництва, зростання частки проблемних кредитів у банках, зібрані наперед податки, початок залучення Міністерством фінансів коштів від населення свідчать про те, що Україна зараз перебуває у глибокій кризі, і у наступному році ця криза тільки поглиблюватиметься.
Уряд приховує реальний стан справ в економіці країни;


o       В країні відсутні будь-які структурні реформи, падіння у більшості галузей України стали хронічними і складають у промисловості близько 30%, а по деяких галузях машинобудування 50-80%.
o       На думку деяких аналітиків, бюджетний дефіцит в Україні до кінця 2009 року сягне рекордної відмітки за всю нашу історію — 122 млрд. гривень. Наступного року прогнозують дефіцит 172 млрд.
o       Станом на січень-жовтень Україна серед країн СНД має найбільший спад промислового виробництва (26,4%) та найвищу інфляцію (16,5%)
o       За інформацією Британської компанії Credit Market Analysis (CMA), Україна знаходиться на першому місці у рейтингу країн, дефолт по суверенним борговим зобов’язанням яких найбільш ймовірний.
o       Відповідно до сьомого щорічного докладу присвяченому веденню бізнесу у світі - "Duing Business-2010: Reforming throgh Difficult Times" ("Ведення бізнесу-2010: Проведення реформ у важкі часи"), розробленому Світовим банком і Міжнародною фінансовою корпорацією Україна серед 183 країн рейтингу займає 142 позицію.
o       Основного державного кошторису країни на 2010 рік не має і швидше за все не буде до кінця 2009 року.
o       Виконання показників державного бюджету за 11 місяців 2009 року, про яке звітує уряд і держказначейство відбулося завдяки коштів МВФ.
Небезпека полягає у тому, що ситуація в економіці межує з дефолтом країни.
За 18 років наша держава не набрала стільки боргів, скільки за останні півтора року. Для того щоб заплатити відсотки за користування позиченими грішми, у наступному році треба віддати суму, еквівалентну бюджетам освіти, охорони здоров’я та Збройних сил, разом узятих! У країні з’явилася така собі «державна наркоманія», коли країна сіла на боргову голку і не може з неї злізти.
За даними НБУ сукупний обсяг виплат по зовнішнім боргам України у 2010 р. очікується у розмірі близько $20,3 млрд. Це означає, що на кожного українця, включаючи немовлят і пенсіонерів, покладається борг у розмірі більше 440 дол. Перші труднощі із поверненням кредитів поможуть виникнути вже на початку наступного року.
Згодом борг поступово збільшуватиметься мов сніжна грудка. Адже уряд взяв у борг і на внутрішньому ринку (ОВДП). Тому до 33 млрд. грн. боргу, який уряду потрібно повернути наступного року, у 2011-му додасться не менше як 5 млрд. грн., а у 2012 році — щонайменше 7 млрд. грн. (ОВДП на таку суму з погашенням у цих роках випущені після початку кризи). І це не рахуючи виплат за зовнішніми позиками.
Із серйозними борговими проблемами Україна може зіштовхнутися не пізніше, ніж через два-три роки. 7.02.2012 р. владі потрібно буде повернути МВФ першу частину кредиту — $600 млн, а за рік загальна сума виплати становитиме близько $3,8 млрд. Але це не все — у 2013-му Україна має віддати фонду $5,7 млрд. До цього часу валютні резерви НБУ вже можуть бути серйозно виснажені. Раніше відплив капіталу після серйозної фінансової кризи в інших країнах, що розвиваються, зазвичай тривав не менше трьох-чотирьох років.
Тимошенко навмисно запропонувала парламенту нереальний бюджет, оскільки впевнена, що вона його не виконуватиме у наступному році. Проте, для наступного уряду цей бюджет – це справжня «бомба», і перебування Тимошенко у подальшому у будь-якому статусі (при владі чи в опозиції) дасть їй можливість критикувати майбутній уряд.
Демагогія та брехня можуть посприяти в здобутті влади, але вони не допоможуть ефективно діяти в інтересах суспільства.

Комментариев нет:

Отправить комментарий